start

Aktualności

Piękny świąteczny prezent

22-12-2017

 

 

Mikołaj jest uczniem trzeciej klasy gimnazjum i od września dzielnie walczy z chorobą. Koleżanki i koledzy, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice postanowili wesprzeć go w tych zmaganiach. Z inicjatywy Pani Agaty (mamy jednego z uczniów) rozpoczęły się przygotowania do „Dnia Dawcy Szpiku dla Mikołaja i Innych”. Akcję poparł zastępca prezydenta Krosna, który zorganizował konferencję prasową. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie połączyła siły z naszą szkołą. Bez zastanowienia dołączyły szkoły średnie, Kaufland, Galerie Krosno i VIVO oraz RCKP. Z pomocą przyszła fundacja DKMS, która od 2008 roku prowadzi bazę dawców szpiku i komórek macierzystych.

Akcja trwała od 15 do 17 grudnia. Wszyscy wolontariusze z dużym entuzjazmem przystąpili do organizowania trzydniowej akcji na terenie Krosna. Ponad sześćdziesięciu młodych wolontariuszy ze SP nr 14 rozdawało ulotki i zachęcało mieszkańców miasta oraz okolic do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku i komórek macierzystych.

Pierwszy dzień skierowany był głównie do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, rejestrowali się oni na wszystkich trzech kampusach Uczelni, w Naftówce, II LO, Elektryku, Mechaniku, Zespole Szkół Muzycznych oraz siłowni Eurogym. W pozostałe dwa dni akcja przeniosła się do Galerii Vivo. We wszystkich tych miejscach członkowie dwóch Kół rejestrowali 392 osoby.

Akcji towarzyszyła kampania informacyjna i edukacyjna.

W poniedziałek 18 grudnia dowiedzieliśmy się, że udało się zarejestrować 653 osoby. BRAWO!!! Wolontariusze PWSZ i uczniowie klas drugich oraz trzecich gimnazjum z radością przyjęli tę wiadomość. Czują się potrzebni i spełnieni, wierzą, że zrobili coś wielkiego i dobrego.

KROSNO MIASTO SZKŁA zyskało nowy tytuł KROSNO – MIASTO LUDZI O DUŻYCH SERCACH.

DZIĘKUJEMY!

Mikołaj - trzymaj się i szybko wracaj do zdrowia. Czekamy na Ciebie!

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito