start

Aktualności

VII edycja Konkursu „Zasłużony dla wolontariatu 2017”

05-12-2017

 

 

 

„Pragnę przekazać Państwu szczere wyrazy uznania i podziękowania za niezwykle aktywne uczestnictwo w życiu społeczności Krosna oraz za propagowanie misji społecznej, jaką jest wolontariat”- tymi słowami Piotr Przytocki - Prezydent Miasta Krosna podziękował studentom-wolontariuszom naszej uczelni podczas uroczystej gali organizowanej z okazji „Krośnieńskiego Dnia Wolontariatu”.

Doroczny konkurs „Zasłużony dla wolontariatu” jest okazją do wyróżnienia osób oraz instytucji, które w wyjątkowy sposób działają na rzecz mieszkańców Miasta Krosna. Celem konkursu jest promowanie idei wolontariatu, wykazanie, że nie brakuje osób, które z dobrego serca bezinteresownie pomagają drugiej osobie, a także podziękowanie wolontariuszom za ich pracę i zaangażowanie w działalność na rzecz organizacji i środowiska lokalnego.

Nagrody dla nominowanych wolontariuszy przyznawane są w trzech kategoriach:

- Kategoria I – Krośnieński Wolontariusz Roku – wolontariat indywidualny

- Kategoria II – Krośnieński Wolontariusz Roku – wolontariat grupowy

- Kategoria III – Krośnieńska Organizacja/Instytucja Przyjazna Wolontariuszom

W tym roku wyjątkowo Prezydent postanowił wręczyć jeszcze jedną statuetkę. Nagrodę specjalną za aktywne uczestnictwo w akcjach na rzecz osób potrzebujących otrzymali studenci-wolontariusze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

Podziękowania oraz gratulacje z rąk Prezydenta Miasta Krosna - Piotra Przytockiego, Zastępcy Prezydenta Miasta Krosna - Bronisława Barana oraz Zbigniewa Kubita - Przewodniczącego Rady Miasta Krosna odebrali prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz - prorektor ds. rozwoju PWSZ w Krośnie, mgr Grzegorz Sobolewski- kierownik SWFiS oraz Prezes KU Akademickiego Związku Sportowego PWSZ w Krośnie, a także przedstawiciele studentów-wolontariuszy PWSZ Krosno, Małgorzata Ciach (Pielęgniarstwo), Patrycja Dudzińska (WF), Edyta Urban (Pielęgniarstwo),  Joanna Wyrostek (PSO) oraz Dawid Rogus (WF). Wśród licznych działań krośnieńskich studentów docenione zostały m.in. akcje organizowane przez KU Akademickiego Związku Sportowego PWSZ w Krośnie (Mistrzostwa Krosna w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezydenta Miasta, Animacje na lodowisku, Zawody Nordic Walking z okazji święta Konstytucji 3 Maja, I Dobroczynny Bieg Nadziei, Mistrzostwa Powiatu i Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół, Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy), Koło Wolontariatu Studenckiego (obchody Światowego Dnia Chorego, organizacja Festynu dla wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Krośnie z okazji Dnia Dziecka, Wielkanoc w Zakładzie Opieki Leczniczej w Krośnie oraz Hospicjum i Dom Pomocy Społecznej nr 1 w Krośnie), Studenckie Koło Honorowych Dawców Krwi i Potencjalnych Dawców Szpiku (III edycja Krośnieńskiej Wampiriady Studentów) oraz wiele innych wydarzeń współorganizowanych przez studentów naszej uczelni.

 

Gratulujemy wszystkim studentom otrzymanej nagrody i zachęcamy do dalszego podejmowania trudu niesienia bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym.

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito