start

Aktualności

Inżynierska robota - zabawa w formie escape roomów

05-12-2017

 

 

 

W ramach Tygodnia Instytutu Politechnicznego w dniu 1 grudnia 2017 w Kampusie Politechnicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, przy ul. Dmochowskiego odbyła się zabawa w formie escape roomów pod hasłem "Inżynierska robota". Na odwiedzającą nas młodzież szkół ponadgimnazjalnych czekało 6 pokoi tematycznie związanych z kierunkami Instytutu.

Kierunek Informatyka przygotował pokój pod nazwą "Wirtualna ucieczka". Zadanie polegało na rozbrojeniu bomby w środowisku rzeczywistości wirtualnej. Zabawa wzbudzała spore emocje wśród odwiedzających nasz pokój gości. Wszystkie grupy zaliczyły sprawdzian i rozbroiły swoje bomby w regulaminowym czasie, co było warunkiem opuszczenia pokoju.

 

W pokoju przygotowanym przez kierunek Energetyki, goście przekonali się, czy potrafią zmierzyć napięcie baterii oraz odczytać pojemność rezystora, a na koniec, aby zdobyć trzecią liczbę kodu do kłódki, musieli wytropić królika, który schował się w „Energetycznym labiryncie”.

Kierunek Zarządzanie przygotował pokój pod nazwą „Pułapki umysłu". Umysły wszystkich odwiedzających pokój musiały być cały czas otwarte jak spadochron, aby w aurze półmroku rozwiązać test IQ i łamigłówki, znaleźć klucz do pokoju i się z niego wydostać, co nie wszystkim drużynom się udało.

"Jaskinia hydraulika" to pokój przygotowany przez studentów kierunku inżynieria środowiska oraz górnictwo i geologia. W tym pokoju uczestnicy musieli krok po kroku rozwiązywać manualne zagadki "wodno-skałkowe", szukając kodu do skrzynki, w której znajdował się klucz do drzwi. Na wchodzących do pokoju czekała atmosfera jaskini, wokół znajdowały się skały, w tym stalagmity, a w oddali było słychać kapiące krople wody.

Kierunek Budownictwo przygotował pokój pod nazwą "Budowlany potrzask". Zabawa składała się z trzech zadań. Najpierw drużyna musiała wykonać połączenie narożne ściany wykonanej z bali, potem rozwiązać łamigłówkę graficzną dotyczącą budowy domu od fundamentu po dach, a na końcu wcielić się w operatora żurawia wieżowego wykonanego w skali 1:87. Zabawa zapewniła konstruktorom fascynującą zabawę.

W „Groźnej maszynowni” przygotowanej przez kierunek Mechanika i budowa maszyn, uczestnicy zabawy wycinali ze sklejki elementy układanki i musieli zasymulować tor narzędzia na obrabiarce sterowanej numeryczne. Wokół wszystko warczało niebezpiecznie i strasznie głośno.

Zainteresowanie grą było duże. Do zabawy zgłosiło się 14 zespołów pięcioosobowych. Odwiedziły nas szkoły ponadgimnazjalne od Sanoka poprzez Krosno, Jasło aż po Brzostek. Ten nietuzinkowy sposób spędzenia pierwszego dnia grudnia 2017, spodobał się młodzieży, która szukając kodów, kluczy, uczyła się, a zarazem dobrze się bawiła.

W zabawie wzięli udział uczniowie następujących szkół ponadgimnazjalnych:

  • Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle;
  • Zespół Szkół nr 5 im Ignacego Łukasiewicza w Sanoku;
  • Zespół  Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku;
  • Zespół Szkół nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego w Jaśle;
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie;
  • II Liceum Ogólnokształcące  im. Konsytuacji Trzeciego Maja w Krośnie.

 

Wyniki dostępne na stronie

http://www.pwsz.krosno.pl/wyniki-escape-room/

 

Dziękujemy za udział wszystkim zespołom i zapraszamy za rok!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito