start

Aktualności

Dobra passa PWSZ w Krośnie na globalnym rynku języków obcych – recepta na sukces

03-08-2017

 

 


W bieżącym roku akademickim ośrodek egzaminów międzynarodowych (British Council Internal Exam Centre) przy PWSZ w Krośnie świętował 10-lecie swej działalności. Nie był to rok rekordowy pod względem liczby zarejestrowanych kandydatów, ale z pewnością był rokiem wyjątkowym, gdyż do pierwszych międzynarodowych egzaminów z języka angielskiego w naszym centrum przystąpili najmłodsi – dzieci w wieku 7-9 lat oraz młodzież w wieku 11-13 lat. Mamy powody do zadowolenia, ponieważ nasi kandydaci juniorzy – uczniowie Academii – zdali swe egzaminy śpiewająco, co najlepiej świadczy o wysokim poziomie nauczania na kursach językowych, w zgodzie ze światowymi standardami.

Maj i czerwiec w ośrodku egzaminów Cambridge English przy PWSZ w Krośnie to czas testów dla dorosłych: studentów, maturzystów oraz osób pracujących. W maju do egzaminu PET (poziom B1) przystąpiło 20 kandydatów, w tym 10-osobowa grupa laureatów III Konkursu Języka Angielskiego dla Studentów PWSZ w Krośnie, którym Rektor naszej uczelni prof. dr hab. Grzegorz Przebinda ufundował nagrody w postaci voucherów na egzamin Cambridge English (każdy wartości 325 zł). W czerwcu natomiast do egzaminu FCE (poziom B2) przystąpiło 16 osób, którym międzynarodowy certyfikat pomoże zrealizować ambitne plany w dorosłym życiu, takie jak studia na prestiżowych uniwersytetach w kraju i za granicą, staż w międzynarodowych firmach, kariera naukowa czy awans na kierownicze stanowiska.

Ukoronowaniem naszych starań jest zaproszenie do 10. edycji programu partnerskiego British Council – ADDvantage na poziomie Premium, którego patronem honorowym jest Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, Jonathan Knott. Wyróżnienie to uprawnia PWSZ w Krośnie do oferowania egzaminów w atrakcyjnej cenie oraz do korzystania z zasobów dydaktycznych British Council i Cambridge English Language Assessment, dla których pracują metodycy światowej sławy. W tym zacnym gronie nasza uczelnia jest marką doskonale znaną i cenioną!

Sukces PWSZ w Krośnie to wypadkowa wysokich kwalifikacji lektorów, doskonałej nowoczesnej bazy dydaktycznej oraz współpracy z instytucjami wyznaczającymi aktualne trendy. Z tej udanej kombinacji na co dzień korzystają nasi studenci, dla których w ofercie uczelni znajdują się kursy języka ogólnego na różnych poziomach zaawansowania, kursy języka specjalistycznego (język angielski w medycynie, język angielski biznesu, język angielski techniczny), kursy wyrównawcze oraz kursy przygotowujące do międzynarodowych egzaminów Cambridge English. W przeciągu dziecięciu lat  funkcjonowania ośrodka egzaminacyjnego, certyfikat uzyskało już ponad 700 osób.

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito