start

Aktualności

Międzynarodowy Festiwal Młodzieży

25-05-2016

 

 
 

20 maja br. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się  Międzynarodowy Festiwal Młodzieży. Zaproszenie do udziału w festiwalu przyjęli studenci i opiekunowie z: Uralskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego z Rosji, Eszterházy Károly Főiskola z Sarospatak z Węgier, Conservatori Professional de Dansa Valencia z Hiszpanii oraz ze Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy (Polska) i zespół Pieśni i Tańca (PWSZ, Polska)
 
Patronat nad festiwalem objął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
 
 
Festiwal rozpoczął Zespół Pieśni i Tańca PWSZ w Krośnie „Polonezem powitalnym” w kompozycji dr Janusza Boczara, do tekstu Pani Danuty Kamińskiej. Następnie zespół wykonał wiązankę krośnieńskich przyśpiewek ludowych oraz krakowiaka.
 
 
Następnie ze swoim programem artystycznym wystąpili przedstawiciele Uniwersytetu w Sarospatak na Węgrzech, uczelni, z którą Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie współpracuje od wielu lat.
 
 
Studentki z Uralskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego wykonały utwór muzyczny, a oprawą do niego była prezentacja ukazująca uroki miasta Jekaterynburg.
 
 
Po raz pierwszy do Krosna przyjechała grupa studentów i opiekunów z Conservatorio Profesional de Música de Valencia z Hiszpanii.
Na scenie, mieliśmy  niepowtarzalną okazję zobaczyć żywiołowy występ hiszpańskich muzyków oraz występ grupy baletowej.
 
 
 
Słuchacze Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy zaprezentowali trzy układy taneczne.
 
 
Na zakończenie zespół wokalny PWSZ w Krośnie wykonał utwór Samba sikoreczka, zaś najmłodsi uczestnicy festiwalu, z towarzyszeniem zespołu, zaśpiewali piosenkę  Mamy tylko 10 lat.
 
Radość i energia, którą przekazali występujący na scenie artyści, towarzyszyła studentom przez wszystkie dni krośnieńskich Juwenaliów – święta młodych.
 
 


 

Galeria zdjęć

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito