start

Sport, Turystyka, AZS

Za nami VI Integracyjny Rajd studentów I roku PWSZ im Stanisława Pigonia w Krośnie

11-10-2017

 11 października 2017 roku studenci I roku uczestniczyli w V Rajdzie Integracyjnym studentów I roku PWSZ w Krośnie. W imprezie, zorganizowanej przez Zakład Turystyki i Rekreacji, uczestniczyło blisko 350 studentów pierwszego rocznika, reprezentujących niemal wszystkie kierunki studiów, w tym także około 30 studentów zagranicznych z grupy Erasmusa. Na sześciu trasach:

            - Szlakiem świątyń chrześcijańskich,

            - Szlakiem literackim Aleksandra Fredy i Balinta Balassiego,

            - Szlakiem roślin,

            - Szlakiem Krajoznawczym,

            - Szlakiem nafty i budownictwa drewnianego,

            - Szlakiem ziół,

dzięki dość sprzyjającej pogodzie (tym razem prawie nie padało), w przepięknej jesiennej scenerii, uczestnicy mieli wyjątkową okazję zapoznania się z kulturą materialną oraz bioróżnorodnością najbliższych okolic Krosna i Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego. Obsługę przewodnicką Rajdu wspierali głównie nauczyciele akademiccy oraz studenci III roku Turystyki i Rekreacji – specjalności Turystyka aktywna. Rajd – podobnie jak w latach poprzednich – zakończył się, ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasy, na dziedzińcu zamku Kamieniec w Odrzykoniu.

            Zarówno na trasie oraz podczas zakończenia Rajdu, władze uczelni reprezentował dr Dominik Wróbel – Prorektor ds. Studiów. Na uwagę zasługuje również liczny udział nauczycieli akademickich oraz pracowników Studium Wychowania Fizycznego. W godzinach popołudniowych wszyscy, w znakomitych nastrojach wrócili do Krosna. Rajd – jak co roku – był znakomitą okazją do integracji studentów, którzy rozpoczynają dopiero studia na krośnieńskiej Uczelni.

 (P. Ł.)

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito