start

Aktualności

Wspomnienie o Stanisławie Rabiaszu

03-05-2018

15 maja 2018 roku odbędzie się już szósta edycja Biegu Sokoła. Bieg jest memoriałem dra Stanisława Rabiasza.

Dr inż Stanisław Rabiasz był Dyrektorem Instytutu Politechnicznego, wieloletnim  kierownikiem Zakładu Mechaniki i Budowy Maszyn w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Człowiek nieprzeciętny, o niesamowitej charyzmie, pełen energii, przed którym kariera zawodowa stała otworem.

Staś był inicjatorem i organizatorem wielu imprez organizowanych na uczelni, angażował się w życie szkoły poświęcając swój czas prywatny. Wystarczyło zadzwonić i poprosić, czy by nie pomógł. Odpowiadał wtedy: „Powiedz, na którą mam być”.

Dr inż. Stanisław Rabiasz, oprócz wielu inicjatyw, które podejmował, był również prezesem Związku Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół" w Krośnie.

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Krakowie  zostało założone w 1885 roku. Jako cel zakładało sobie pracę u podstaw oraz walkę o niepodległość, ponieważ w tym czasie Polska była podzielona pomiędzy trzech zaborców. „Sokół” wspierał Polaków w czasach zaborów, wojennej zawieruchy i w niełatwych powojennych kolejach naszego kraju. Obecnie działalność „Sokoła” koncentruje się przede wszystkim na popularyzacji sportu wśród młodzieży, szczególnie wśród studentek i studentów uczelni wyższych.

W listopadzie 2005 roku powołano gniazdo sokole przy Instytucie Wychowania Fizycznego w Krośnie. Powołano zarząd, którego prezesem został dr inż. Stanisław Rabiasz.

 Dr inż. Stanisław Rabiasz zginął 5 listopada 2012 roku w wypadku samochodowym.

 

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito