start

Aktualnosci

2017 – Rokiem Rzeki Wisły

17-08-2017

Włączając się w obchody Roku Rzeki Wisły Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie zaprasza  do obejrzenia wystawy Małopolski Przełom Wisły z lotu ptaka przygotowanej przez  Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym.

Małopolski Przełom Wisły stosunkowo wąską doliną przecina wyżynne obszary. Pomimo prób regulacji Wisła zachowała tu charakter rzeki dzikiej i nieujarzmionej. Tworząc dominantę w krajobrazie zachwyca malowniczymi meandrami, wyspami i starorzeczami.
A gdyby tak spojrzeć na nią z innej perspektywy niż brzeg? Wzbić się w powietrze i popatrzeć z góry na nadwiślański krajobraz? Tylko z dystansu można zauważyć najbardziej istotne cechy tej niezwykłej krainy. Może takie spojrzenie na Małopolski Przełom Wisły pozwoli zrozumieć, że mamy do czynienia z czymś niebanalnym? Dopiero z tego punktu widzenia obserwujemy wrzecionowato wydłużone wyspy, liczne piaszczyste łachy, szeroko rozpościerającą się dolinę i rzekę, która wije się jak wstęga.

Wystawa jest możliwością do spojrzenia na ten malowniczy fragment naszego krajobrazu  z innej perspektywy. Taka okazja rzadko się zdarza...


Dodatkową atrakcją jest ortofotomapa przedstawiająca odcinek Wisły od Józefowa do Puław oraz trójwymiarowe zdjęcie do oglądania przez okulary 3D.

Wystawie będzie towarzyszył pokaz diaporam.

Zapraszamy w czasie Karpackich Klimatów do Biblioteki PWSZ, Rynek 1
19 sierpnia (sobota) 12.00 – 19.00
20 sierpnia (niedziela) 12.00 - 18.00

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito