start

Aktualności

Porady na zdrowie - ciąg dalszy

18-03-2020

 

 

 

Szanowni Państwo,

Kontynuujemy publikowanie materiałów na temat zagrożenia epidemicznego koronawirusem.

Przekazujemy obowiązki i zalecenia dla osób przebywających na kwarantannie oraz osób zamieszkujących wspólnie z nimi.

Apelujemy o zapoznanie się z załączonymi materiałami instruktażowymi oraz o możliwie szerokie ich upowszechnianie.

czytaj więcej

Pojęcie kwarantanny domowej

Kto może zostać objęty kwarantanną domową?

Osoba potencjalnie zakażona powinna

Powyższe zalecenia pozwalamy sobie podsumować fragmentem Apelu sformułowanego przez Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - prof. Mirosława Wielgosia w związku z pandemią koronawirusa

Jeżeli ktoś aktualnie z jakiegokolwiek powodu podlega kwarantannie, niech bezwzględnie przestrzega jej zasad. Pamiętajmy, że wyjście z kwarantanny przed ustalonym czasem jej trwania naraża na niebezpieczeństwo wiele niczego nieświadomych osób i może być uzasadnione jedynie nagłymi, niecierpiącymi zwłoki sytuacjami. Ale i wtedy należy zastosować adekwatne procedury, z poinformowaniem odpowiednich służb sanitarno-epidemiologicznych i medycznych. Samowolne łamanie kwarantanny, z naruszeniem powyższych zasad, jest nie tylko wysoce naganne z przyczyn etyczno-moralnych, niebezpieczne z medycznego punktu widzenia, ale też jest niewątpliwie łamaniem prawa. Nie oszukujmy więc ani siebie, ani innych

Nie marnujmy też deficytowych środków ochrony indywidualnej – naprawdę może ich zabraknąć, więc używajmy ich tylko wtedy, kiedy jest to rzeczywiście uzasadnione względami epidemiologicznymi.

Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni, przewidujmy konsekwencje naszych zachowań. Wszyscy jesteśmy obecnie bardzo narażeni – a niektórzy z nas jeszcze bardziej. TO JEST DZISIAJ PROBLEM NAS WSZYSTKICH!!!


 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito