start

Aktualności

I Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym"

01-03-2020

 

 

 

Ponieważ żyli prawem wilka

Historia o nich głucho milczy

Zbigniew Herbert

 

 

 

W 2011 roku dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie dołącza do 10 już edycji ogólnopolskiego projektu uczczenia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych organizując w dniu 1 marca 2020 roku I Krośnieński Bieg Pamięci Żołnierzy Niezłomnych na symbolicznym dystansie 1963 metrów.

Bieg upamiętnia Żołnierzy Niezłomnych walczących w największym powstaniu antykomunistycznym w powojennej Polsce. Jest okazją do wspomnień i wspólnego oddania szacunku Bohaterom. To właśnie w 1963 r. został zamordowany Józef Franczak ps. „Lalek” – ostatni Niezłomny.

Bieg wystartuje w niedzielę 1 marca w ponad 370 miastach Polski, poza jej granicami, w USA, Australii, Afryce, w europejskich stolicach i na Kresach. I Krośnieński Bieg Pamięci Żołnierzy Niezłomnych wystartuje o godz. 10.30 – PWSZ Krosno, krośnieński Rynek.

 

 

Szczegóły dotyczące ogólnopolskiej idei dostępne są na stronie: Tropem Wilczym

Zapraszamy do udziału w biegu.

Strona biegu http://www.pwsz.krosno.pl/tropemwilczym/

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito