start

Aktualności

Współpraca PWSZ w Krośnie z East Carolina University

28-11-2019

 

 

 

Dzięki rozwijającej się od wielu lat współpracy między PWSZ w Krośnie a amerykańskim East Carolina University, w roku akademickim 2018/2019 gościliśmy profesora wizytującego Chucka Twardy’ego. Z kolei w bieżącym roku do Greenville w Karolinie Północnej zawitało dwoje nauczycieli z Krosna: dr Ewa Rusek i dr Adam Nowakowski.

Dr Rusek wykładała na East Carolina University w sierpniu i wrześniu, natomiast dr Nowakowski – w październiku i listopadzie. Oboje prowadzili wspólny przedmiot Intercultural Communication, podejmujący między innymi zagadnienia szoku kulturowego, komunikacji werbalnej i niewerbalnej, rozwiązywania konfliktów personalnych w środowisku międzykulturowym. Zajęcia odbywały się trzy dni w tygodniu, a uczestniczyło w nich blisko osiemdziesięciu amerykańskich studentów podzielonych na dwie sekcje – poranną i popołudniową.

Do obowiązków krośnieńskich wykładowców należało nie tylko opracowanie autorskiego przedmiotu i przeprowadzenie zajęć dydaktycznych, ale także czterokrotne przeegzaminowanie wszystkich studentów oraz udzielenie im pomocy w przygotowaniu esejów i prezentacji na zaliczenie.

Teraz z niecierpliwością wyczekujemy nowego roku akademickiego i wykładów kolejnego profesora wizytującego ze Stanów Zjednoczonych w krośnieńskiej PWSZ.

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito