start

Aktualności

„Dziennik pisany pod wulkanem" - projekcja filmu dokumentalnego

06-11-2019

 

 

 

DKF - Projekcja filmu dokumentalnego
Dziennik pisany pod wulkanem (1995)
reż. Andrzej Titkow

W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego PWSZ Krosno, 4 listopada 2019 w auli przy ul. Kazimierza Wielkiego 4 odbyła się projekcja filmu dokumentalnego o Gustawie Herlingu-Grudzińskim - Dziennik pisany pod wulkanem.

Film przyciągnął prawie stu widzów, byli to w większości uczniowie Zespołu Szkół Naftowo-Gazowniczych oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie.
 

Prelekcję wraz z posłowiem wygłosił prof. Grzegorz Przebinda, wspomagany przez animatora DKF-u Igora Przebindę.

Tematyka projekcji została dobrana nieprzypadkowo. W PWSZ Krosno zorganizowana została w ostatnich tygodniach międzynarodowa konferencja poświęcona Herlingowi-Grudzińskiemu wraz z wystawą książek w murach Biblioteki PWSZ.

Tegoroczny DKF będzie posuwał się dwutorowo: w ramach spotkań z wybitnymi pisarzami i ich dziełami przetłumaczonymi na język filmu, w poniedziałek 2 grudnia wyświetlony zostanie w auli o 12:00 pierwszy odcinek rosyjskiego serialu Mistrz i Małgorzata (2005) na podstawie znanej nam wszystkim powieści Michaiła Bułhakowa; w ramach spotkań z kinem XXI wieku, we wtorek 12 listopada o godz. 17:00 na poddaszu Biblioteki pokażemy Biegnij Lola Biegnij Toma Tykwera (1998), będący reinterpretacją klasycznego dzieła Krzysztofa Kieślowskiego Przypadek (1987). Prelekcje do obydwu pokazów wygłosi Igor Przebinda.
lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito