start

Aktualności

Rośliny lecznicze Przełomu Jasiołki

07-08-2019

 

 

 

Wykład i wędrówka zielarska – Rośliny lecznicze Przełomu Jasiołki, 24 sierpnia 2019 roku

 

24 sierpnia 2019 roku (sobota) o godzinie 10:00-11:30 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Kazimierza Wielkiego odbędzie się wykład, który wspólnie poprowadzą dr n. biol. Henryk Różański i  dr n. biol. Dominik Wróbel  “Rośliny lecznicze Przełomu Jasiołki” – wykład z ilustracjami roślin, które będzie można zobaczyć w naturze po wykładzie; cechy botaniczne, właściwości farmakologiczne (lecznicze i toksykologiczne), cechy fitochemiczne, zastosowanie w praktycznej fitoterapii, pozologia. Wykład jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Tego samego dnia, 24 sierpnia 2019 roku odbędzie się wędrówka zielarska “Rośliny lecznicze Przełomu Jasiołki”.

Z Krosna na miejsce zbiórki do pola biwakowego Stasiana jedzie się około 30 minut samochodem (przejazd we własnym zakresie).

Zbiórka: Pole namiotowe Stasiana, koło Tylawy, godzina 13:00

https://goo.gl/maps/MX1Hafq1iYZ1usuk8

 

O godzinie 13:00 wyjście z pola namiotowego Stasiana w kierunku Przełomu Jasiołki między szczytem Ostra (687 m n.p.m.) i szczytem Piotruś 728 m n.p.m.

Podczas wędrówki pieszej zostaną omówione właściwości lecznicze i pokarmowe napotkanych roślin. Następnie zejście zboczem szczytu Piotruś z powrotem do pola namiotowego Stasiana na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Sama wędrówka potrwa około 4 godzin, częściowo korytem rzeki (prosimy zabrać ze sobą odpowiednie obuwie). Następnie z rzeki przejście do lasu szczytu Ostra i Piotruś. 

Osoby towarzyszące, a które nie chcą wędrować Przełomem Jasiołki mogą pozostać na polu namiotowym Stasiana, do którego uczestnicy wędrówki powrócą około godziny 17.00.

Zapewniamy nagłośnienie. Ważne: bardzo prosimy o zabranie telefonów komórkowych i słuchawek.

Wędrówka zielarska - link do rejestracji 

Zajęcia terenowe poprowadzą: dr n. biol. Henryk Różański i dr n. biol. Dominik Wróbel.

Cena: 20 zł za osobę (pokrycie kosztów: woda, ziemniaki, kiełbaski, miejsce na ognisko).

Za dzieci poniżej 15 roku życia proszę nie wnosić opłaty.

Członkowie PTZiF są zwolnieni z opłaty.

20 zł proszę wpłacać na konto Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów (PTZiF): 03 1020 2964 0000 6302 0136 0478

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito