start

Aktualności

100 000 zł na laboratorium automatyki i robotyki

24-07-2019

 

 

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie znalazła się w gronie siedmiu podkarpackich uczelni, które otrzymały z budżetu Zarządu Województwa Podkarpackiego dotacje celowe na podniesienie jakości kształcenia. Otrzymane 100 000 zł przeznaczone zostanie na rozwój laboratorium automatyki i robotyki.


Uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Zarządem Województwa Podkarpackiego a władzami uczelni odbyło się 22 lipca br. w  Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.
Jak podkreślił Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, przyznane środki mają wesprzeć podkarpackie uczelnie w realizacji projektów, których nie można sfinansować ze źródeł własnych uczelni. Działania te mają na celu wspieranie kształcenia w zawodach i specjalizacjach deficytowych.


Władzom uczelni pogratulował także wicemarszałek Piotr Pilch.
– Specjalnie powołana komisja wybrała do dofinansowania najlepsze wnioski. Serdecznie państwu gratuluję. Cieszy fakt, że środki otrzymają zarówno państwowe uczelnie jak i państwowe szkoły zawodowe. Nam zależy na tym, aby podkarpacka młodzież kształciła się w jak najlepszych warunkach, na dobrych uczelniach – a do tych zaliczamy wszystkie podkarpackie placówki – nie ukrywał radości wicemarszałek Piotr Pilch.
Krośnieńska Uczelnia za pozyskane środki planuje doposażyć laboratorium obrabiarek sterowanych numerycznie. Zakupienie robota ze zintegrowanym kontrolerem w ramieniu wraz z oprogramowaniem zintegrowanym z obrabiarkami, pozwoli stworzyć innowacyjną bazę dydaktyczną. Sprzyjać to będzie rozwojowi kompetencji studentów, jak również podniesieniu ich atrakcyjności na rynku pracy.
Rozwój bazy laboratoryjnej uczelni przyczyni się także do poszerzenia możliwości badawczych, zarówno w zakresie rozwoju nauki na Podkarpaciu, jak również w zakresie świadczenia usług dla przedsiębiorstw regionu.


 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito