start

Aktualności

Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy dla Szkół Ponadgimnazjalnych

10-06-2019

 

 

W dniu 22 maja 2019 r. w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy dla Szkół Ponadgimnazjalnych, współorganizowane przez Polski Czerwony Krzyż oraz Zakład Pielęgniarstwa naszej Uczelni.

W zawodach udział wzięło 12 pięcioosobowych zespołów uczniów ze szkół z powiatu  krośnieńskiego oraz jasielskiego. Zwycięzcami z tych dwóch rejonów zostały: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie oraz Zespół z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach. Obydwa zespoły awansowały do mistrzostw wojewódzkich, które odbędą się w Rzeszowie. Laureaci zawodów otrzymali nagrody ufundowane przez PCK, PWSZ w Krośnie, siłownię Eurogym oraz Klub Atomsfera.

Uczestnicy podczas zawodów musieli zmierzyć się z testem, który dotyczył historii Polskiego Czerwonego Krzyża oraz podstawowej wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Następnie uczestnicy zawodów zmierzyli się  z  pięcioma pozorowanymi scenkami, w których musieli m. in. uratować topielca, wywnioskować, że w scence poszkodowane zostały dwie bliźniaczki, zaopiekować się kobietą w ciąży, pomóc poszkodowanym robotnikom, którzy spadli z rusztowania oraz uratować ofiary wypadku samochodowego. Podczas zawodów liczyło się nie tylko poprawne wykonywanie poszczególnych zadań ale również współpraca poszczególnych członków zespołu oraz pewność lidera zespołu.

Zawody prowadzone w miłej atmosferze stały się okazją dla wszystkich do doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz płaszczyzną wymiany swoich doświadczeń. Za rok zawody odbędą się w Jaśle, natomiast za dwa lata ponownie zapraszamy w mury naszej Uczelni.

(DM, MDz)

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito