start

Aktualności

PWSZ w Krośnie najlepszą siatkarską Uczelnią w Polsce

14-05-2019

 

 

W dniach 9-12 maja 2019 roku w Rzeszowie na obiektach Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej odbyły się turnieje finałowe Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. W rozgrywkach finałowych wzięło udział po 16 najlepszych drużyn akademickich kobiet i mężczyzn, wyłonionych drogą dwuetapowych eliminacji wojewódzkich i półfinałowych, w których wzięły udział reprezentacje wszystkich państwowych i większość niepublicznych uczelni polskich. W obydwu turniejach nasza uczelnia miała swoje reprezentacje. Nasze Panie stanęły na najniższym miejscu podium zajmując 3 miejsce w kategorii Open i 2 miejsce wśród PWSZ, natomiast  Panowie zajęli 5 miejsce w kategorii Open i 1 miejsce wśród PWSZ. Żadna inna uczelnia akademicka nie zajęła tak wysokich miejsc w obu kategoriach. Reprezentanci krośnieńskiej uczelni w rozgrywkach finałowych pokonali takie renomowane uczelnie jak: AGH, AWF Katowice oraz Politechniki: Łódzką, Gdańską i Rzeszowską. Nasze drużyny składają się ze studentek i studentów różnych lat studiów i większości kierunków naszej uczelni, reprezentujących głównie krośnieński klub PWSZ Karpaty Krosno i Neobus Niebylec. Panie grają na co dzień w rozgrywkach I ligi państwowej, a Panowie w II lidze.

Trenerem drużyny siatkarek jest mgr Dominik Stanisławczyk, a siatkarzy dr Krzysztof Frączek, na co dzień dyrektor Instytutu Zdrowia i Gospodarki.

Skład drużyny kobiet:

1. Julia Brzezińska (3 WF)

2. Agnieszka Cur (3 WF)

3. Kinga Stronias (3WF)

4. Izabela Filipek (1 ZARZ)

5. Marta Orzyłowska (2 PIEL)

6. Adrianna Muszyńska (1 TiR)

7. Dominika Kęsik (1 TiR)

8. Paulina Niedźwiecka (1 TiR)

9. Agata Kucharczyk (2 DWST )

10. Klaudia Konieczna (1 FA)

11. Izabela Klekot (1 TiR)

12. Paulina Filipowicz ( 1 FA)

13. Ewa Machowska (1 Pedagogika)

Nasza drużyna siatkarek już od ośmiu lat nie schodzi z podium Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii Open. Po czterech z rzędu tytułach mistrzowskich przyszedł czas na brąz, srebro a następnie dwukrotnie brąz. Dotychczas nasze Panie zawsze wygrywały rywalizację w kategorii Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych.

Skład drużyny mężczyzn:

1. Baran Damian (I Zarządzanie)

2. Czado Przemysław (III WF)

3. Komar Kacper (I WF)

4. Krawczyk Michał (I Zarządzanie)

5. Kukulski Marcin (I WF)

6. Majkowski Maciej (II Inżynieria Środowiska)

7. Matuła Rafał (III WF)

8. Oziabło Igor (I WF)

9. Paszek Dominik (I WF)

10. Piwowarczyk Hubert (III WF)

11. Siudak Piotr (I Informatyka)

12. Zubik Jan (I WF)

 

DROGA DO MISTRZOSTWA

Siatkarki PWSZ w Krośnie

W dniu 27 lutego 2019 roku w Krośnie rozegrano Akademickie Mistrzostwa województwa podkarpackiego. Najlepsze w tym turnieju okazały się siatkarki PWSZ Krosno, które w zaciętym finale rozgrywek pokonały PWST-E Jarosław. Najlepszą zawodniczką wybrano Klaudię Konieczną (PWSZ Krosno).

W kwietniu w Krakowie odbył się turniej półfinałowy, w którym nasze siatkarki wygrały wszystkiego swoje mecze, prócz ostatniego – finałowego, w którym uległy drużynie PWST-E Jarosław 0:2 i awansowały do turnieju finałowego.

Od 9 do 12 maja w Rzeszowie odbywał się turniej finałowy. Wyniki PWSZ KROSNO – UO Opole 0:2; PWSZ KROSNO – AWF Katowice 2:1; PWSZ KROSNO – PRZ Rzeszów 2:0: PWSZ KROSNO- UPH Siedlce 2:0,  w półfinałach: PWSZ Krosno-PWST-E Jarosław 0:2. W Meczu o 3 miejsce wygrały 3:0 z UMK Toruń. Marta Orzyłowska (PWSZ KROSNO) została wybrana do najlepszej „szóstki” turnieju finałowego.

Klasyfikacja końcowa Open: 1. UO Opole; 2. PWST-E Jarosław; 3. PWSZ Krosno; 4.UMK Toruń; 5.AWF Warszawa; 6. AFiB Vistula Warszawa.

 

Siatkarze PWSZ w Krośnie

11 marca 2019 roku w Kielnarowej odbyły się Akademickie Mistrzostwa województwa podkarpackiego. Bezkonkurencyjni okazali się siatkarze PWSZ Krosno, którzy w całych rozgrywkach nie stracili nawet seta pokonując kolejno: PWSZ Sanok 2:0, Uniwersytet Rzeszowski 2:0, Politechnikę Rzeszowską 2:0 a w finale WSiZ Rzeszów 2:0. Najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju wybrany został student III roku Wychowania Fizycznego PWSZ w Krośnie Rafał Matuła.

W odbywającym się w dniach 11-14 kwietnia 2019 roku w Lublinie turnieju półfinałowym, nasi siatkarze wygrali 2:0 z PK Kraków i  2:0 z UP Kraków.  W ćwierćfinale wygrali z  PRz Rzeszów 2:0 i przegrali 0:2 z WSIiZ Rzeszów oraz wygrali 2:0 UMCS Lublin.

W finałach Akademickich Mistrzostw Polski w Rzeszowie. Nasza drużyna po dwóch zwycięstwach (z AGH Kraków 2:1 i z PG Gdańsk 2:1) i jednej porażce (0:2 z WSZiA Opole- zwycięzcą Mistrzostw)  w ćwierćfinałach niespodziewanie przegrała z UE Kraków 1:2,  aby w meczu o 5 miejsce pokonać Politechnikę Łódzką 2:0.

Klasyfikacja końcowa Open: 1. WSZiA Opole; 2. UWM Olsztyn; 3. ALK Warszawa; 4.UE Katowice; 5. PWSZ Krosno; 6. PŁ Łódzka.

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZAWODNICZKOM, ZAWODNIKOM I TRENEROM!!!

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito