start

Aktualności

Spotkanie z wiceszefem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce

16-04-2019

 

 

 

15 kwietnia 2019 roku PWSZ w Krośnie odwiedził wicedyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce Witold Naturski. Inspiratorem tego spotkania był poseł Bogdan Rzońca, który towarzyszył gościowi podczas spotkania z władzami uczelni, a następnie także ze studentami i wykładowcami.

Ponad godzinne, otwarte spotkanie, nosiło tytuł „Dialog obywatelski w Polsce o Europie” .

Na wstępie Witold Naturski podzielił się swoimi osobistymi doświadczeniami z wieloletniej pracy w unijnych urzędach, począwszy od asystentury eurodeputowanego, aż po dzisiaj zajmowane stanowisko, w kluczowej z punktu widzenia relacji między Warszawą a Brukselą instytucji.

Najgorętsze aktualnie tematy w unijnej agendzie do planowanie nowej perspektywy budżetowej, wybory do Parlamentu Europejskiego oraz tzw. „brexit”. Wszystkie te wątki zostały poruszone podczas wystąpienia dyrektora Naturskiego. Istotnym informacyjnym elementem tego spotkania była także część poświęcona możliwości zatrudnienia młodych fachowców i specjalistów w instytucjach Unii Europejskiej. Witold Naturski zachęcił studentów do podejmowania wyzwania rekrutacyjnego i przechodzenia testów poprzez portal epso.europa.eu, który jest swoistą bramą prowadzącą do konkursów na unijne stanowiska urzędnicze.

Poseł Bogdan Rzońca podkreślił zaś wymierną wartość przynależności Polski do Unii Europejskiej, powołując się na swoje wieloletnie doświadczenie z wcześniej pełnionych funkcji samorządowych, a także z bieżących prac w sejmowej komisji infrastruktury.  

Obaj goście zgodnie podkreślili wagę nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego, w którym, jak dostrzegł Witold Naturski, deputowani z państw unijnych pełnią role polityczne i dyplomatyczne jednocześnie. Podsumowując spotkanie prorektor dr Dominik Wróbel zaprosił gości do kolejnych wizyt w naszej uczelni, albowiem dynamika zmian w Unii Europejskiej niewątpliwie zapewni kolejne istotne tematy do dyskusji. 

Bartosz Gołąbek 

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito