start

Aktualności

Zapraszamy na spotkanie z profesorem Luigi Marinellim

14-03-2019

 

 

 

 

18 marca br. naszą uczelnię odwiedzi prof. Luigi Marinelli, włoski uczony, tłumacz i polonista.

Luigi Marinelli jest  profesorem zwyczajnym Uniwersytetu „La Sapienza" w Rzymie, kierownikiem Katedry Języka i Literatury Polskiej na Wydziale Literatury i Filozofii.

Luigi Marinelli jest jednym z najwybitniejszych europejskich polonistów i zarazem znakomitym ambasadorem polskiej kultury. Dorobek profesora obejmuje kilkaset publikacji, wśród których są prace poświęcone twórczości Mickiewicza, Sienkiewicza, Wata, Gombrowicza, Miłosza, Szymborskiej. Pasje badawcze prof. Marinellego obejmują również polski teatr: dzięki jego pracy naukowej i translatorskiej fenomen teatru Tadeusza Kantora spotkał się z ogromnym zainteresowaniem włoskiej publiczności. Marinelli spotkał Kantora we Florencji jako student, podczas prac Teatru Cricot 2 nad spektakle "Wielopole, Wielopole". – To jedno z takich spotkań, które zapamiętuje się na całe życie.

W najbliższy poniedziałek 18 marca 2019 roku o godz. 13.00 w Sali Senackiej przy Rynku 1 odbędzie się spotkanie z prof. Luigim Marinellim.

Serdecznie zapraszamy!

fot. Archiwum Uniwersytetu Jagiellońskiego

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito