start

Aktualności

Świetlne spotkania w PWSZ w Krośnie

13-09-2018

 

 

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie serdecznie zaprasza do udziału w Świetlnych spotkaniach w PWSZ w Krośnie, zorganizowanych w ramach Świetlnego Krosna, które odbędą się 14 września br. (piątek), dziedziniec uczeni przy ul. Kazimierza Wielkiego.

W programie spotkania m.in:

16.00-20.00 W ciemności i świetle - warsztaty

16.30-17.30 Projekt – polski teleskop kosmicznyprof. Piotr Strzelczyk

18.00-19.00 Świet(l)ne niebo nad Krosnem – co nad nami świeci w nocy – Piotr Guzik, astronom

19.00-20.30 Fotograficzna podróż po wszechświeciespotkanie z astrofotografem Mariuszem Świętnickim

W ramach świetlnych spotkań  zapraszamy do udziału w debacie Samorząd uczniowski – przestrzeń dla aktywnych (aula PWSZ, godz. 15.00).

Dyskusja o zaangażowaniu młodzieży w życie kulturalne, społeczne i sportowe szkoły. Szkoła bowiem nie może dobrze funkcjonować bez aktywności uczniów, podobnie jak uczelnia bez aktywności studentów. Aby młodzież mogła wykształcić kompetencje społeczne i obywatelskie powinna mieć warunki do sprawdzenia się w działalności, ucząc się w sposób samodzielny lub zespołowo współdziałania, planowania zadań i odpowiedzialności za ich wykonanie. Ważnym obszarem aktywności młodzieży jest udział w zajęciach pozalekcyjnych, kołach naukowych, sportowych lub artystycznych. I temu właśnie służyć będzie organizowana przez uczelnię debata. W czasie spotkania młodzi uczniowie i studenci działający w samorządzie uczniowskim i studenckim podzielą się osiągnięciami z minionego roku i planami na przyszłość.

W spotkaniu ze strony uczelni wezmą udział przedstawiciele Samorządu studenckiego i licznych kół naukowych, całość poprowadzi dyrektor Instytutu humanistycznego PWSZ w Krośnie, adiunkt w Katedrze Kultury Słowian Wschodnich Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego - dr Bartosz Gołąbek.

Zapisy do udziału w dyskusji i szczegółowe informacje, 134375525.

Wstęp wolny.

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito