start

Aktualności

Drewniane domy pod okiem studentów

26-07-2018

 

 

 

Kilkanaście najpiękniejszych domów drewnianych z okolic Krosna znajdzie się w specjalnym katalogu. Inwentaryzację obiektów, które często mają ponad sto lat, przeprowadzili w gminie Miejsce Piastowe studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

Członkowie koła naukowego Akademia Budownictwa Regionalnego, wraz z opiekunem Markiem Gransickim, byli zachwyceni stanem budynków, ich pięknym wykonaniem, sztuką snycerską i właściwościami energetycznymi. "Trzeba koniecznie wrócić do takiego budownictwa", przekonują młodzi ludzi.

Po zinwentaryzowaniu wybranych domów drewnianych powstanie katalog gotowych projektów. Będzie to możliwe dzięki wsparciu gminy, która zaopiekowała się młodymi naukowcami i jest zainteresowana zachowaniem drewnianej architektury regionu.

 

Nagranie pochodzi ze strony: https://www.radio.rzeszow.pl/#ajx/wiadomosci/13450/drewniane-domy-pod-okiem-studentow 

 

Fot. Szymon Michna - UG Miejsce Piastowe

Fot. Szymon Michna - UG Miejsce Piastowe

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito