start

Aktualności

VII Konferencja Zielarska Kobiet

03-07-2018

Szanowni Państwo,

VII Konferencja Zielarska Kobiet w Korycinach na Podlasiu już za nami. Pozostają wspomnienia, refleksje i nadzieja na następne spotkanie. Zatem uprzejmie donoszę, iż ponowne spotkanie naukowców, konsumentów i entuzjastów ziół zaplanowaliśmy na ostatni weekend czerwca 2019, a dokładnie w dniach 28-30.06.2019.
Serdecznie dziękuję prelegentom za ciekawe wykłady, sponsorom za wsparcie, mediom za promocję, a wszystkim za dobrą atmosferę…
z poważaniem
 Katarzyna Paradowska
 
 
VII Zielarska Konferencja Kobiet
 
W dniach 29.06-01.07 odbyła się VII Zielarska Konferencja Kobiet, jak zwykle w „Ziołowym Zakątku” w Korycinach, gdzie na nieskażonych i pięknych terenach Podlasia wciąż żywa jest tradycja zielarska, a rdzenni mieszkańcy od pokoleń zbierają rośliny lecznicze, korzystając z ich dobrodziejstwa i prozdrowotnych właściwości. Miejsce to zostało wybrane również ze względu na Podlaski Ogród Ziołowy, który w 2011 roku otrzymał status Ogrodu Botanicznego oraz członka Rady Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce. W Ogrodzie gromadzone są przede wszystkim rośliny lecznicze i aromatyczne. Obecnie liczy on około 1500 taksonów, w tym 85 gatunków objętych ścisłą i 13 częściową ustawową ochroną.
 
Wśród unoszących się aromatów ziół i przypraw uczestnicy konferencji wysłuchali 11 wykładów z zakresu fitochemii, fitoterapii oraz zagadnień związanych z substancjami pochodzenia naturalnego. Celem takich spotkań jest szerzenie wiedzy o ziołach, ich właściwościach i zastosowaniu. Z przyjemnością obserwujemy jak wzrasta zainteresowanie ziołami, zarówno w życiu codziennym, w kuchni, ale również w medycynie. Staramy się, aby spotkania łączyły nauki biologiczne, farmaceutyczne, chemiczne, medyczne i rolnicze. Zielarstwo to szeroki obszar i wymaga wielokierunkowego podejścia oraz multidyscyplinarnych badań naukowych. Na wiele pytań dziś już znamy odpowiedź, ale nadal istnieje wiele niewiadomych. Nasze spotkania mają na celu nie tylko rozpowszechnianie zdobytej wiedzy, ale również podejmowanie prób wyjaśniania tego, co jeszcze nie jest znane.
Prelegentami tegorocznej konferencji byli: prof. dr hab. n. farm. Bogdan Kędzia, mgr farmElżbieta Hołderna-Kędzia, dr hab. Iwona Arabas, prof. dr hab. Irena Matławska, dr n. med. Joanna Skubis-Zegadło, dr inż. Magdalena Malinowska, lek. med. Krzysztof Błecha, lek. med. Marcin Samosiej, dr Szymon Polaszczyk, mgr inż. Eva Scherer, Danuta Hanna Jakubowska, mgr Agata Ściborowicz.
Organizatorem konferencji był Zakład Chemii Fizycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego a współorganizatorem Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie.
 
Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejną VIII Zielarską Konferencję Kobiet w 2019 roku!
 
lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito