start

Śladami Pika Mirandoli - spotkania literackie

Spotkanie 4. Dr hab. Marzena Chrobak - „Eduardo Mendoza i jego Barcelona”

15-05-2017

 

 

Dnia 10 maja 2017 roku odbył się pierwszy w historii naszej uczelni Dzień Hiszpański. Zorganizowany został przez studentów drugiego i trzeciego roku filologii angielskiej o specjalizacji język angielski z językiem hiszpańskim pod przewodnictwem mgr Roberto Martineza, wykładowcy języka hiszpańskiego. Inicjatywa została poparta przez kierownika Zakładu Filologii Angielskiej, dr Władysława Chłopickiego. W wydarzeniu brali udział studenci i wykładowcy naszej uczelni oraz zaproszeni goście, w tym uczniowie szkół średnich z Krosna i okolic (w tym z Brzozowa i Jedlicza).

Dzień rozpoczął się od wykładu dr hab. Marzeny Chrobak z Uniwersytetu Jagiellońskiego pod tytułem „Eduardo Mendoza i jego Barcelona”. Tematyka dotyczyła tłumaczeń tekstów literackich z języka hiszpańskiego na język polski, z uwzględnieniem trudności językowych w pracy tłumacza.

 

Następnie uczniowie udali się na poczęstunek, po którym mogli obejrzeć występ pary tanecznej ze szkoły tańca Gracja w Krośnie, która zaprezentowała tańce hiszpańskie i latynoamerykańskie. Kolejnym punktem programu był quiz wiedzy o Hiszpanii, podczas którego uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją znajomość kultury i obyczajów tego kraju. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody w postaci książek i dyplomów.

 

 

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito