start

Sport, Turystyka, AZS

Za nami X Beskidzki Akademicki Rajd Turystów Ewentualnie Krajoznawców

28-05-2018

 Za nami X Jubileuszowy Beskidzki Akademicki Rajd Turystów Ewentualnie Krajoznawców

            W dniach 25-26 maja 2018, studenci i absolwenci PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie uczestniczyli w IX edycji Rajdu BARTEK (Beskidzkiego Akademickiego Rajdu Turystów Ewentualnie Krajoznawców), zorganizowanego – jak co roku – przez Zakład Turystyki i Rekreacji. Trasa dwudniowa, z noclegiem w Nowym Żmigrodzie, prowadziła ze Świątkowej Wielkiej, w części przez teren Magurskiego Parku Narodowego, Świerzową Ruską, Przełęcz Majdan (616 m n.p.m.), Magurę Wątkowską (846 m n.p.m.), Świerzową (808 m n.p.m.), do Mrukowej, następnie przez Pagórek Bucznik do Nowego Żmigrodu. Drugiego dnia grupa weszła na górę Grzywacką  (567 m n.p.m.) by czerwonym szlakiem przez Łysą Górę (641 m n.p.m.) i Polanę (634 m n.p.m.), dotrzeć do Chyrowej. Trasa jednodniowa prowadziła z Lubatowej przez Cergową (716 m n.p.m.), Nową Wieś i Pustelnię Świętego Jana z Dukli na Górze Zaśpit.

            W Rajdzie wzięło udział ponad 40 studentów i absolwentów PWSZ w Krośnie oraz sympatyków imprezy. Obsługę przewodnicką, jak co roku, zapewnili wykładowcy Zakładu Turystyki i Rekreacji. Trasę dwudniową (zdominowaną jak co roku przez absolwentów Turystyki i Rekreacji) poprowadził dr Piotr Łopatkiewicz. Przewodnikiem trasy jednodniowej był – dr Wojciech Krukar, którego wspierał dr Rafał Kapica, dr Jacek Kraś oraz – ponownie jak w roku ubiegłym – dr Agnieszka Woźniak – Dyrektor Instytutu Politechnicznego.

            Zakończenie – jak co roku – odbyło się w Gospodarstwie Agroturystycznym Andrzeja Zatorskiego „Pod Chyrową” w Chyrowej.

P.Ł 

Fotorelacja: Eunika Polowiec, Piotr Łopatkiewicz

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito