start

Sport, Turystyka, AZS

VII Beskidzki Akademicki Rajd Turystów Ewentualnie Krajoznawców za nami

01-06-2015

 VII Beskidzki Akademicki Rajd Turystów Ewentualnie Krajoznawców za nami

               W dniach 29-30 maja, studenci i absolwenci PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie uczestniczyli już w VII edycji Rajdu BARTEK (Beskidzkiego Akademickiego Rajdu Turystów Ewentualnie Krajoznawców), zorganizowanym – jak co roku przez Zakład Turystyki i Rekreacji. Trasa dwudniowa, z noclegiem w Tylawie, prowadziła z Jaślisk, przez Lipowiec, Tokarnię ( 692 m n.p.m.), Czerwony Horb (618 m n.p.m.), Zyndranową, Tylawę, Dziurcz (586 m n.p.m.) i Kamienną Górę 673 m n.p.m.). Trasa jednodniowa, z Nowego Żmigrodu, wiodła przez Grzywacką (567 m n.p.m.), Łysą Górę (571 m n.p.m.) i Polanę (651 m n.p.m.).

W Rajdzie wzięło udział ponad 60 studentów i absolwentów PWSZ w Krośnie oraz sympatyków imprezy. Obsługę przewodnicką, jak co roku, zapewnili wykładowcy Zakładu Turystyki i Rekreacji. Trasę dwudniową (zdominowaną przez absolwentów) poprowadził Kierownik Zakładu – dr Piotr Łopatkiewicz. Przewodnikiem trasy jednodniowej był – dr Wojciech Krukar, którego wspierali dr Rafał Kapica, dr Jacek Kraś i mgr Dariusz Jurczak.

Zakończenie – jak co roku – odbyło się w Gospodarstwie Agroturystycznym Andrzeja Zatorskiego „Pod Chyrową” w Chyrowej. Podczas zakończenia imprezy władze Uczelni reprezentował dr Łukasz Szmyd – Dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej.

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito