start

Konferencje

"Gustaw Herling-Grudziński. Między Wschodem i Zachodem" - 17 i 18 września 2019 roku

15-05-2019

 

 

 

 

Sto lat temu 20 maja 1919 roku urodził się Gustaw Herling-Grudziński. Jego młodość została poddana brutalnej konfrontacji z żywiołem wojny oraz z dehumanizującym działaniem systemu łagrów. Wbrew wszystkiemu tam właśnie narodził się jeden z najwybitniejszych pisarzy i intelektualistów Polski, autor "Innego świata", mistrz krótkich form narracyjnych, czujny komentator fenomenów nowoczesności. Aby docenić jego zasługi Sejm RP uchwalił, że rok 2019 będzie rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
Przyłączając się do jego obchodów Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie organizuje międzynarodową konferencję naukową "Gustaw Herling-Grudziński. Między Wschodem i Zachodem". 17 i 18 września jej uczestnicy podejmą dialog z dorobkiem wielkiego artysty, aby w ten sposób w latach jubileuszu odzyskania niepodległości podtrzymać ciągłość tradycji tworzonej przez Polaków wyczekujących wolnej Ojczyzny, na obczyźnie szukających dla swojego kraju miejsca na mapie Europy.

Źródło: Insytut Książki

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito