start

Najbliższe wydarzenia

Prof. Piotr Fast - "Borys Akunin - dzieło i jego przekłady" - 17 października 2018 roku

03-10-2018

 

 

 

 

Zapraszamy na spotkanie z prof. dr hab. Piotrem Fastem "Borys Akunin - dzieło i jego przekłady", które odbędzie się 17 października 2018 roku w ramach cyklu "Śladami Pika Mirandoli - Spotkania literackie".

 

 

Piotr Fast – profesor zwyczajny, historyk literatury rosyjskiej, przekładoznawca, tłumacz. Autor kilkunastu książek z zakresu historii literatury rosyjskiej, współautor podręcznika akademickiego Historia literatury rosyjskiej XX wieku, redaktor kilkudziesięciu prac zbiorowych. Opublikował ponad 200 artykułów naukowych i popularnonaukowych, recenzji, tłumaczeń tekstów naukowych oraz przekładów prozy i poezji rosyjskiej, m.in. Josifa Brodskiego, Jewgienija Riejna, Nikołaja Rubcowa, Jurija Drużnikowa, Ilji Erenburga, Aleksandra Woronskiego, Grigorija Danilewskiego.
Publikacje: Na linie. Wiersze, „Mistrz i Małgorzata” Bułhakowa. Pisarz, epoka, powieść, Od odwilży do pieriestrojki, Spotkania z Brodskim, Studia i szkice o najnowszej literaturze rosyjskiej, Spotkania z Brodskim, Rozumem Rosji nie ogarniesz... Szkice o książkach, Translatologiczne wyprawy i przechadzki

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito