start

Aktualności

Asystent Osoby Niepełnosprawnej i Starszej - Studia Podyplomowe

27-06-2014

 

Studia podyplomowe
ASYSTENT OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ I STARSZEJ

Czas trwania: dwa semestry
Koszt: 1500 zł za semestr
Forma: studia kwalifikacyjne

Ogólna charakterystyka studiów
Niepełnosprawność i starość są sytuacjami życia ludzkiego, które wymagają szczególnej uwagi. W każdym czasie osoby, które są przygotowane do pełnienia funkcji wspomagania tych sytuacji mają wysoką rangę społeczną, choć sama praca wymaga odpowiedniego przygotowania a zwłaszcza wewnętrznej motywacji. Studia podyplomowe przygotowują wieloaspektowo do podjęcia pracy, jako asystent osób niepełnosprawnych albo starszych, poprzez wprowadzenie psychologiczne, pedagogiczne i socjologiczne do zrozumienia sytuacji tychże osób. Praktyczne wskazówki i ćwiczenia pozwalają absolwentom znaleźć odpowiednie zastosowanie umiejętności tworzenia planów i projektów pomocy, a w konsekwencji reintegracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych i starszych. Asystent poprzez odpowiednie motywowanie, aktywizację i wsparcie przywraca im możliwości funkcjonowania w społeczeństwie. Od wielu lat w Unii Europejskiej jest propagowana idea „niezależnego życia” (independent living), która polega na udzielaniu osobie niepełnosprawnej pomocy w odzyskaniu kontroli nad własnym ciałem i stylem życia. Osoby starsze potrzebują motywacji do funkcjonowania i poczucia zrealizowania własnego życia w sposób godny i pożyteczny.

Więcej na stronie http://www.pwsz.krosno.pl/studia/studia-podyplomowe/oferta-20142015/asystent-osoby-niepelnosprawnej-i-starszej/

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito