start

Aktualności

Szkolenie "Student z niepełnosprawnością"

12-05-2017

           W dniach 9-10 maja w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie odbyło się szkolenie "Student z niepełnosprawnością". W szkoleniu organizowanym przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych PWSZ w Krośnie wzięło udział 16 pracowników oraz 19 studentów z naszej uczelni. Wśód nich znaleźli się pracowncy dydaktyczni oraz administracyjni PWSZ w Krośnie a także studenci z różnych kierunków i roczników.

Główne cele, które zostały zrealizowane podczas szkolenia to m.in.: przełamanie stereotypowego widzenia osób niepełnosprawnych,  budowanie postawy większej otwartości  i przełamanie bariery strachu, czy obcości w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi, przygotowanie uczestników do podjęcia działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz udoskonalenie jakości współpracy pracowników uczelni ze studentami z niepełnosprawnościami.

Szkolenie w formie warsztatowej prowadzone było przez parę trenerów z Fundacji TUS: Dominika Rymera- trenera z niepełnosprawnością oraz Piotra Todysa- trenera sprawnego. 

Dominik Rymer – instruktor aktywnej rehabilitacji, pracujący na rzecz osób niepełnosprawnych, trener szkolący m.in. personel medyczny, przygotowywał i prowadził szkolenie „Biblioteka - miejsce bez barier”. Skutecznie działa na rzecz aktywizacji i samodzielności osób niepełnosprawnych.

Piotr Todys – trener z wieloletnim doświadczeniem szkoleniowym, jest tutorem i coachem w Szkole Liderów. Od wielu lat pracuje na rzecz zmiany społecznych stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnościami. Był współautorem i prowadzącym szkolenia z zakresu kontaktu z osobą niepełnosprawną dla wolontariuszy z Centrum Wolontariatu w Warszawie, pracowników: Statoil, Ikea, FIAT, Urzędu m.st. Warszawy

   

 

Dziękujemy wszystkim pracownikom oraz studentom PWSZ w Krośnie, którzy wzięli udział w warsztatach i mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu przedsięwzięciach sprawi, że nasza uczelnia stanie się miejscem całkowicie dostępnym, a wszystkie osoby zdrowe, jak i z niepełnosprawnościami  będą czuć się dobrze i komfortowo w naszym  środowisku akademickim.

 

 

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito