start

Aktualnosci

Biblioteki Narodowe krajów Unii Europejskiej - wystawa

29-04-2014

 

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie zaprasza do obejrzenia wystawy Biblioteki Narodowe krajów Unii Europejskiej.

 

Narody Europy mimo ich różnorodności łączy wspólnie kształtowana od wieków cywilizacja, która wyróżnia Europę w świecie. Troszcząc się o zachowanie, ochronę i upowszechnienie europejskiego dziedzictwa, szczególną rolę przypisuje się bibliotekom. Idea powstania bibliotek narodowych wyrosła z przekonania ludzi oświeconych różnych epok, że trwałą wartością kultury jest zarówno pamięć o przeszłości, którą należy pielęgnować i chronić, jak i też troska o stały rozwój nauki i oświaty, które zapewniaja społeczeństwom postęp i określają oblicze narodów.

Biblioteki Narodowe gromadzą, przechowują, opracowują i udostępniają wszelkie dokumenty myśli i kultury człowieka ze szczególnym uwzględnieniem dorobku danego kraju.

 

Wystawę można obejrzeć do końca maja w holu budynku Biblioteki Głównej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, Rynek 1.

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito