start

Aktualnosci

Niesamowita podróż Kazimierza Nowaka przez Afrykę - wystawa

09-12-2013

 

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii, wykonanych przez Kazimierza Nowaka w latach 1931-1936, podczas swej wyprawy na przełaj przez Afrykę. Jest to pierwsza od kilkudziesięciu lat ekspozycja poświęcona temu wyjątkowemu podróżnikowi. Prezentowane zdjęcia stanowią jednocześnie unikalny dokument ilustrujący życie codzienne Afryki lat 30-tych XX w., jak też świadectwo jednej z najniezwyklejszych podróży w historii.

Kazimierz Nowak, poznański podróżnik, reporter, fotograf, w latach 1931-1936 jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem, podróżując rowerem, pieszo, konno, czółnem oraz na grzbiecie wielbłąda. Część fotografii została opatrzona cytatami pochodzącymi z listów i reportaży Kazimierza Nowaka. Listy te zebrane w książce " Rowerem i pieszo przez czarny ląd" stanowią bogaty w cenne przemyślenia opis kontynentu afrykańskiego, jego przyrody, kultury, etnografii, historii. Są zarazem przejmującą osobistą relacją jednego z największych polskich wyczynów podróżniczych.

Chcielibyśmy, aby ta niezwykła historia jego podróży pobudziła wyobraźnię i inspirowała do odbywania własnych podróży i spełniania własnych marzeń, czego wszystkim zwiedzającym gorąco i szczerze życzymy.

 

Wystawę można obejrzeć do końca grudnia w budynkach PWSZ - Instytut Humanistyczny ul. K. Wielkiego 8 i Bibliotece Uczelnianej Rynek 1.

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito