start

Aktualnosci

Joseph Pulitzer i laureaci nagrody jego imienia

04-04-2019

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. S. Pigonia w Krośnie serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy Joseph Pulitzer i laureaci nagrody jego imienia.

Joseph Pulitzer to amerykański dziennikarz węgierskiego pochodzenia, wydawca, właściciel nowojorskiej gazety The World. Pulitzer cenił sobie styl zwięzły, dokładny. Elementem przyciągającym uwagę czytelnika miała być dramatyczna intrygująca treść oraz dbałość o szczegóły takie jak jakość ilustracji czy fotografii. Tytuły miały być krótkie, trafne i sensacyjne.

Dokładność. Inteligentna zwięzłość stylu. Oryginalna i dramatyczna treść. Ekscytująca, ciekawa, dowcipna i elegancka forma, zachowana w dobrym tonie i smaku” - oto zasady żurnalistyki sformułowane przez Josepha Pulitzera.

W 1903 roku Pulitzer ufundował szkołę dziennikarską przy Uniwersytecie Columbia i testamencie przeznaczył milion dolarów na stypendia oraz coroczne nagrody za wybitne osiągnięcia. Od 1917 roku corocznie Uniwersytet Columbia ogłasza listę laureatów im. Josepha Pulitzera. Nagroda Pulitzera cieszy się największym prestiżem w kręgach literackich Stanów Zjednoczonych.

 

Wystawę można oglądać do końca kwietnia w holu i wypożyczalni.


 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito