start

Aktualnosci

Bazy Applied Science & Technology Source oraz CINAHL with Full Text w dostępie testowym

08-03-2019

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie serdecznie zaprasza do korzystania z otwartego dostępu testowego baz Applied Science & Technology Source oraz  CINAHL with Full Text. Otwarty dostęp potrwa do 11 maja br.

 

 

Applied Science & Technology Source to obszerna pełnotekstowa baza obejmująca pełne spektrum nauk stosowanych i informatyki. Prezentuje zgromadzoną wiedzę na temat wyzwań tradycyjnej inżynierii i dostarcza materiały do badań nad konsekwencjami zastosowań nowych technologii.  Zakres tematyczny bazy obejmuje wiele dziedzin z zakresu nauk stosowanych, od akustyki do aeronautyki, robotykę, inżynierię biomedyczną, sieci neuronowe czy inżynierię nuklearną. Baza zawiera ponad 840 stale wydawanych czasopism pełnotekstowych, blisko 700 aktywnych pełnotekstowych czasopism recenzowanych naukowo, blisko 480 czasopism bez okresu karencji, monografie i książki, jak również kolekcje materiałów konferencyjnych. Baza indeksuje ponad 4.000 czasopism i publikacji specjalistycznych. Umożliwia dostęp do wiodących czasopism naukowych i branżowych z nauk technicznych, publikacji towarzystw naukowych i technicznych, specjalistycznych publikacji branżowych, czasopism popularno-naukowych, instrukcji obsługi, materiałów konferencyjnych i innych. Baza zawiera specjalistyczny tezaurus dziedzinowy. Tematyka bazy obejmuje: akustykę, astronautykę, chemię, geologię, inżynierię i materiały biomedyczne, komputerowe bazy danych i oprogramowanie, lotnictwo, matematykę stosowaną, maszynoznawstwo, metalurgię, mineralogię, nowe technologie, robotykę, sieci neuronowe i optyczne, sztuczną inteligencję, technologie informacyjne i komunikacyjne, teorię i systemy komputerowe, źródła energii i badania, technologię żywności, technologię morską i wiele innych dziedzin.

WEJŚCIE DO BAZY

 


CINAHL with Full Text jest bazą pełnotekstową z zakresu pielęgniarstwa i nauk pokrewnych i zawiera pełny tekst ponad 530 czasopism. Wiele najczęściej wykorzystywanych czasopism pełnoteksowych jest dostępne bez okresu karencji. Baza indeksuje ponad 3.100 czasopism z dziedziny pielęgniarstwa i nauk pokrewnych i udostępnia ponad 3,4 miliona rekordów z archiwami od 1981 roku. Baza zawiera pełną kolekcję anglojęzycznych czasopism i publikacji wydawanych przez National League for Nursing i American Nurses' Association. CINAHL with Full Text obejmuje takie dziedziny jak pielęgniarstwo, biomedycynę, bibliotekoznawstwo z zakresu nauk o zdrowiu, medycynę alternatywną, zdrowie publiczne i 17 pokrewnych nauk o zdrowiu. Dodatkowo baza oferuje dostęp do książek z zakresu ochrony zdrowia, dysertacje z zakresu pielęgniarstwa, wybrane materiały konferencyjne, standardy opieki, programy do celów edukacyjnych, materiały audiowizualne i rozdziały książek. Baza zawiera przeszukiwalne cytowania z około 1.300 czasopism

WEJŚCIE DO BAZY

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito