start

Aktualnosci

Zapraszamy na wystawę „Na tropie… powieści kryminalnej”

04-01-2019

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie zaprasza do obejrzenia wystawy  „Na tropie… powieści kryminalnej”.

„Powieść kryminalna to najbardziej znany gatunek literatury popularnej. Narodził się na przełomie XIX i XX w. wraz z gwałtownym rozwojem prasy oraz drukowanymi na jej łamach powieściami sensacyjnymi w odcinkach".

Na wystawie przygotowanej przez Książnicę Pomorską im. Stanisława Staszica w Szczecinie prezentujemy klasyków gatunku, do których zaliczamy takich pisarzy brytyjskich jak: Artur Conan Doyle i Agatha Christie, francuskiego twórcę Maurice’ a Leblanca i belgijskiego powieściopisarza Georga Simenona. Spośród polskich pisarzy warto zwrócić uwagę na twórczość: Joe Alexa (właśc. Maciej Słomczyński), Joanny Chmielewskiej oraz Zbigniewa Nienackiego.”

Ekspozycję „Na tropie… powieści kryminalnej” można oglądać w Bibliotece do końca lutego.

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito