start

Aktualnosci

Różnymi ścieżkami ku Niepodległej szli. Ojcowie Polski Odrodzonej

09-11-2018

Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie zaprasza do obejrzenia wystawy Instytutu Pamięci Narodowej  Ojcowie Niepodległości. Ekspozycja prezentuje liderów walki o wolną Polskę w 1918 r.: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. Na wystawie znajdziemy także kalendarium najistotniejszych wydarzeń w procesie odradzania się niepodległej Polski oraz kopie najważniejszych dokumentów, związanych z 11 listopada 1918 r. Korzystając ze specjalnej mapy można prześledzić, jak w latach 1918-1921 zmieniały się granice II Rzeczypospolitej.

Ponadto zapraszamy również od obejrzenia ekspozycji książkowej Polska 1918-2018 - 100 lat trudnej historii.  Wystawy można obejrzeć do końca listopada w holu i wypożyczalni Biblioteki Głównej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, Rynek 1.

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito