start

Aktualnosci

23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

21-04-2018

23 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, ustanowiony przez UNESCO w 1995 roku, na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców. Pomysłodawcą jest wydawca, Vicente Clavel Andrés. Dzień Książki zaczęto obchodzić w Hiszpanii od 1930 roku, a w Polsce od 2007.

23 kwietnia to również szczególna data w historii literatury światowej - to rocznica urodzin lub śmierci takich pisarzy, jak: Miguel de Cervantes, William Shakespeare, Vladimir Nabokov.

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich podejmowane są inicjatywy mające służyć propagowaniu czytelnictwa i ochronie praw autorów.

W związku z tym wydarzeniem zapraszamy do wypożyczalni Biblioteki PWSZ im. S. Pigonia na wystawę Mądre książki oraz zachęcamy do sięgnięcia po jedną z polecanych lektur.

Jak wyobrażam sobie świat to zbiór niezwykłych tekstów matematyka - Alberta Einsteina,  w którym autor porusza tematy związane z ekonomią, wojną jądrową, prawami człowieka i religią. Ciekawą pozycją jest też Człowiek, który zrozumiał naturę. Nowy świat Alexandra von Humboldta autorstwa Andrei Wulf. Autorka opisuje barwne życie Humboldta, człowieka, którego idee i odkrycia zrewolucjonizowały naukę, politykę i sztukę. Z kolei Witold Lamża w książce Wszechświat krok po kroku w sposób szczegółowy, a jednocześnie przystępny opowiada czytelnikowi o skomplikowanym wszechświecie, pokazując, że w istocie są to zagadnienia łatwe i warte poznania. W wyjątkową podróż od początków życia po wiek XXI zabierze nas Historia ewolucji pod redakcją Steve Parkera. Na koniec coś dla młodych miłośników książek. Zwierzęta muzycy, Zwierzęta architekci i Zwierzęta lekarze to pozycje, które wprowadzą młodego czytelnika w zadziwiający świat zwierząt. Z kolei Sen Alicji, czyli jak działa mózg Jerzego Vetulaniego to porcja bezcennej wiedzy i mnóstwo śmiechu.

Po wszystkie lektury zapraszamy do naszej biblioteki!


    

 

   

 

Wystawa Mądre książki

     

 

Przypominamy także o półkach bookcrossingowych w naszych czytelniach, gdzie można wymieniać książki.

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito