start

Aktualnosci

Tajemnicze Dziecko, Dziadek do Orzechów i Król Myszy - wystawa ilustracji

21-12-2016

 

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy ilustracji autorstwa Aleksandry Kucharskiej-Cybuch, przygotowanej przez wydawnictwo Media Rodzina.

Wystawa prezentuje ilustracje do baśni E. T. A. Hoffmanna. Tajemnicze Dziecko - niezwykła, niejednoznaczna, wielowarstwowa opowieść, którą można odczytać na różne sposoby oraz Dziadek do Orzechów i Król Myszy - baśń z pogranicza snu i fantazji, będąca inspiracją dla Piotra Czajkowskiego do skomponowania jednego z najsłynniejszych baletów.

Wystawę można obejrzeć do końca stycznia w holu budynku Biblioteki Głównej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, Rynek 1.


 

Aleksandra Kucharska-Cybuch jest absolwentką Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się rysunkiem, ilustracją, grafiką i scenografią. Wielokrotnie brała udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą. Indywidualnie prezentowała swoje prace na wystawach m.in. w Ambasadzie Polskiej w Hadze, w Amsterdamie, Maastricht, Polskim Instytucie w Bratysławie i Instytucie Goethego w Krakowie. Kilka razy brała udział w międzynarodowym Biennale Ilustracji w Bratysławie (BIB) i Japonii. Dla wydawnictwa Media Rodzina zilustrowała Opowieść wigilijną Ch. Dickensa, Calineczkę, Brzydkie kaczątko oraz wybór mniej znanych baśni H. Ch. Andersena Córka króla Moczarów, Jasia i Małgosię braci Grimm, Morską wyprawę (Ch.Pauck), Dziadka do orzechów i Króla Myszy i Tajemnicze dziecko E.T.A Hoffmanna.

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito