start

Aktualnosci

Polska ilustracja książkowa dla dzieci i młodzieży z lat 50.-80.XX w. - wystawa

06-05-2016

Z okazji Tygodnia Bibliotek (08.05-15.05) Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie zaprasza do obejrzenia wystawy Polska ilustracja książkowa dla dzieci i młodzieży z lat 50.-80.XX w. przygotowanej przez Muzeum Drukarstwa w Warszawie. Prezentowana wystawa odzwierciedla całe spektrum polskiej sztuki i kultury, nie tylko ich przejawy wydawnicze, graficzne, plastyczne czy malarskie, ale również to, co działo się w języku i przekazie intelektualnym lat 50.-80. XX w. Wystawa to klasyka polskiej ilustracji: Antoni Uniechowski, Janusz Grabiański, Jan Marcin Szancer, Bohdan Butenko, Gabriel Rechowicz, Janusz Stanny i wielu innych. Na wystawę zapraszamy odbiorców w różnym wieku. Starszych, aby odnależli magię dzieciństwa, a młodszych, aby dali się oczarować i weszli w cudowny świat  sztuki. Już wkrótce, dodatkową atrakcją będzie ekspozycja oryginalnych wydań książek będących uzupełnieniem powyższej wystawy.

 

Serdecznie zapraszamy !

 Wystawę można obejrzeć do końca maja w holu budynku Biblioteki Głównej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, Rynek 1.

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito