start

Aktualności

Noc Biologów 2019 z Zakładem Towaroznawstwa

10-01-2019

Noc Biologów 2019, największe wydarzenie cykliczne popularyzujące nauki przyrodnicze, organizowane jest przez szkoły wyższe i ośrodki naukowe w całej Polsce od 2012 roku. W tej edycji po raz drugi udział wzięła Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, jako jeden spośród 35 ośrodków w Polsce, a zarazem druga uczelnia w województwie podkarpackim.

Oficjalnego otwarcia drugiej krośnieńskiej Nocy Biologów dokonała dr Renata Rabiasz, dyrektor Instytutu Zdrowia i Gospodarki PWSZ w Krośnie. Udział w organizowanym wydarzeniu zgłosiło ponad 200 osób, głównie byli to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i okolic, nie zabrakło również osób dorosłych i dzieci.

Dla przybyłych gości zaplanowano serię wykładów i warsztatów, przygotowano również stoiska konkursowe, quizy i wystawy. Imprezę naukową zainaugurował wykład nt. „Pospolite rośliny jadalne i lecznicze południowego Podkarpacia” wygłoszony przez Dr Dominika Wróbla
oraz Dr Henryka Różańskiego.

Pracownicy Zakładu Towaroznawstwo wraz ze studentami ze Studenckiego Koła Naukowego Towaroznawców włączyli się bardzo aktywnie w to wydarzenie i zaproponowali ciekawe warsztaty i quizy dla młodzieży:

1.       1. Wykład nt. Marnotrawstwo żywności problemem XXI wieku. Dr inż. Małgorzata Źródło-Loda;

2.       Warsztat nt. „Z czego robi się szkło? Surowce szklarskie pod mikroskopem, Jak rozpoznać szkło wysokiej jakości?” Dr inż. Damian Dubis wraz ze studentami z Koła Naukowego Towaroznawców;

3.       Warsztat nt. „Podróż po zmysłach” Dr inż. Jolanta Baran wraz ze studentami z Koła Naukowego Towaroznawców;  

4.       Warsztat nt. „Włącz myślenie – szybkość i precyzja czyli logistyka w produkcji. Dr inż. Małgorzata Źródło-Loda wraz ze studentami z Koła Naukowego Towaroznawców;  

5.       QUIZ „Po ciemku - dotknij i zgadnij ?´Koło Naukowe Towaroznawców wraz z opiekunem koła  dr inż. Małgorzatą Górka.

 

Przygotowane oferta pozwoliła każdemu z miłośników nauk przyrodniczych wybrać tematykę zajęć zgodną z zainteresowaniami. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem, krośnieńską Noc Biologów z pewnością warto będzie powtórzyć w kolejnych latach.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do nas za rok !!!!

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito