start

Aktualności

Studia i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+

17-03-2017

Wszystkich studentów i absolwentów (do 12 miesięcy od dnia zakończenia studiów) zainteresowanych wyjazdem na studia i/lub praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2017/2018 zapraszamy do składania wniosków.

 

W programie Erasmus+ na praktykę studencką można wyjechać do zagranicznego przedsiębiorstwa/firmy, placówki naukowo-badawczej, organizacji non-profit i do innych instytucji (jednostki administracji państwowej, muzea, biblioteki, szpitale itp.).

Nie można odbyć praktyk Erasmus+ w instytucjach unijnych i w instytucjach odpowiedzialnych za zarządzanie unijnymi programami. Instytucja przyjmująca na praktykę musi znajdować się w kraju uczestniczącym w programie Erasmus+.

Studenci z przyznanym prawem do stypendium socjalnego otrzymują zwiększone finansowanie do 200€ więcej miesięcznie. Studenci z orzeczeniem o niepełnosprawności mają prawo do zwiększonego dofinansowania z tego tytułu, zależnie od rodzaju niepełnosprawności. 

Studenci zainteresowani wyjazdem na praktykę sami kontaktują się z instytucjami, w których chcieliby odbyć praktykę. 

 

W załączniku znajduje się szczegółowa oferta zaproponowana przez University of Jaen w Hiszpanii. Ponadto studenci na miejsce praktyk często wybierają firmę .

 

Studenci ubiegający się o prawo do wyjazdu i stypendium są zobowiązani złożyć:


Lista dostępnych uczelni. 

Spotkanie informacyjne odbędzie się w dniu  6 kwietnia br. o godzinie 12:00 w Rektoracie, w sali 104.

 

Miejsce składania dokumentów: Rektorat, Rynek 1, pokój nr 9

Termin składania dokumentów: 21 kwietnia 2017 r.

Dodatkowych informacji udziela Pan Sławomir Pelczar (134375515, slawomirpelczar@pwsz.krosno.pl)

 

lista aktualności
zporr
Zakupu oprogramowania dokonano w ramach projektu “Budowa szerokopasmowej regionalnej sieci internetowej w Krośnie i w powiecie krośnieńskim współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego"
bip
© 2010.All rights reserved. Realizacja: ideo,
Powered by CMS Edito